Do Českého ráje a dál

Co nabízíme

město Jičín (5km)
Prachovské skály (6km)
Hrad Trosky (10km)
Hruboskalsko (11km)
hora Tábor (4km)
hrad Kost (19 km)

 

Výlety a cesty, tato kapitola by se dala rozdělit do dvou částí. Penzion Bradlecký mlýn má totiž nespornou výhodu v jeho umístění. Kdo k nám do penzionu přijede odpočívat, může být za několik minut sám v hlubokém lese a naopak ten, kdo zavítal, aby spatřil nejkrásnější památky chráněné krajinné oblasti Český ráj, má možnost pěšky, na kole nebo vozem navštívit Trosky, Jičín, Hruboskalsko a další  místa.

Okolí penzionu

Předně je třeba napsat, že Bradlecký mlýn leží v obci Bradlecká lhota, poblíž hlavní silnice spojující Lomnici nad Popelkou a Jičín. Přímo od něj vede několik značených turistických cest do okolních zajímavých míst. V časech zimních radovánek musíme zmínit vyhlášenou Lomnickou lyžařskou magistrálu, ke které to máte autem 2 minuty cesty a můžete při dobré stopě dojet až do Nové Paky. Pokud jste milovníky sjezdového lyžování, tak nedaleká hora Tábor disponuje udržovanou sjezdovkou pro malé i velké lyžníky.

Milovníky pěší turistiky musíme upozornit na zříceninu hradu Bradlec, jež leží dva kilometry od našeho mlýna. Nebolejí-li vás nohy, tak si rozhodně nenechte ujít návštěvu významného a velmi dobře udržovaného hradu Kumburk, ležícího co by kamenem dohodil od našeho bradleckého hradu. Cesta je lemována lesem a kouzelnými výhledy na Krkonoše, Jizerské hory a Český ráj.

Pokud si chcete zaplavat, zahrát si tenis nebo se projít po městě, tak Jičín, ležící pět minut autem od penzionu, je tou pravou volbou. Český ráj - Pěšky, na kole nebo autem...vyberte si a připravte se na to, že je rozhodně z čeho. Tyto stránky nejsou turistickým portálem nejstarší chráněné krajinné oblasti Český ráj a tak vybereme jenom ty cíle, které dle nás stojí za návštěvu.

Penzion v blízkosti města Jičín

Starobylé město Jičín si jistě zaslouží alespoň odstavec. Jeho histroie spadající hluboko do středověku zanechala několik významných památek spíše sakrálního rázu, avšak období Albrechrta z Valdštejna se již plně dotklo nejen kouzelného centra, ale i širokého okolí v bezpočtu rozličných krajinářských i stavebních prvků. Za pozornost rozhodně stojí Valdštejná lodžie, která leží 3km od centra města směrem k městu Železnice, tedy směrem k nám a z Jičína se k ní dostanete procházkou nebo na kole po slavné lipové aleji. Tento výlet rozhodně doporučujeme.

Výlety do Českého ráje a dál

Jste-li turisticky ladění, tak výběr cíle vaši cesty bude nesnadný, protože tento kraj je skutečně na sportovní vyžití, památky a přírodu tím nejlepším, co naše země má. Startovat můžete z mlýna na všechny strany, neboť každá z nich má rozhodně co nabídnout. Rádi Vám poradíme s cestou  za Vaším vytouženým cílem,  většinu turisticky zajímavých míst jsme sami navštívili.

Hrad Kumburk (3km od mlýna).
 
Bradlecký hrad
 
Hrad Trosky od penzionu Bradlecký mlýn vzdálen 12 km.
 
Bájná hora Kozákov (12km od mlýna).
 
Zimní variace 3 km nad mlýnem.
 
Pohled z hradu Kumburka (3km od mlýna)
 
Hrad Kost (19 km od mlýna)
 
Český ráj
 
Hruboskalsko (12 km od mlýna).
 
Výhled z Kumburka.
 
Zlatá stezka Českého ráje vede co by kamenem dohodil
 
Český ráj to napohled
 
 
 
 

 

Bradlecká Lhota 22,
Bradlecká Lhota,
okres Semily
604 646 519
bradlecmlyn@seznam.cz
50.4888494N, 15.3962283E

www.tomassedlak.cz